Campingferie i telt
Hvorfor ligge i telt på Hasmark Strand Camping?
Som teltligger nyder man naturen på en helt speciel måde – og hos os får jeres teltferie et pift af luksus.
Vi tilbyder lækre toilet- og badefaciliteter, gode vaskemuligheder, samt lækre køkkenfaciliteter, der gør jeres teltferie meget lettere. Se mere om priserne i servicebygningerne her.
Ankomst og afrejse
På ankomstdagen er der tjek ind fra kl 14.00.
På afrejsedagen er der udtjekning senest kl 12.00.
Servicebygningerne gør teltferien lettere
Midt på pladsen, lige bag vikingeborgen, ligger vores servicebygning.
Forrest på bygningen er der indgang til 2 store rummelige toiletafdelinger, hvor der er rigeligt med brusere, vaske og toiletter. På siderne af bygningen har vi store dejlige familierum, handicapfaciliteter, samt puslerum til de små.
Bagved er vores køkken, hvor der udover kogeplader og vaske, også er mikroovne til popcorn eller andet, almindelige ovne og opvaskemaskiner.
Lige uden for køkkenet er der en hyggelig spisekrog, hvor I kan nyde den tilberedte mad eller grille med venner og familie.
Det er også i denne bygning, at pladsen har et vaskerum, hvor der er vaskemaskiner og tørretumblere, samt bordplads til sammenlægning af tøj.